Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budeme rádi, pokud nám níže napíšete Váš názor na naše představení. Vážíme si kritiky pozitivní i negativní. Oceníme i Vaše náměty a nabídky na spolupráci. Vložit komentář můžete i ke každému příspěvku na našich stránkách.

     Váši ochotníci

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Anéšo

(Petr, 5. 10. 2010 22:56)

Tetino, to sem bečel kulevá Vám !!! Jak to meslite, že nic nedělám ? Vedal sem knižko hanáckéch plku a na toťte stránke dávám furt neco novyho. Nacvičojo novy divadlo. To je málo ? Tož se pochlobte, co děláte Ve, kromě teho, že toť vic jak po roko napišete dvě věte...pardón, tře.
A co je v Břochotině novyho ?

kondolence

(Anéša, 7. 9. 2010 22:20)

Strécu, a kde só oni že nic nepišó? To jich odnesl aji zansámblem vichr z hor (z Koséřa) nebo pilujó hanáčtěno v krámě a ani nedotajó? A nebečijó tade a něco dělajó, hergot strécu s vama!

gratulace

(Petr, 25. 8. 2010 23:17)

Tož gratuluji všem diskutujícím opožděně ke krásnému výročí opuštění těchto stránek. Je to fakt paráda, že Vás to tady tak moc zajímá...inu, jsme to ale zdechlý národ...

Anéšo,

(Petr, 28. 6. 2009 21:13)

...sakra, Ve ste jak větr. Jedna věta 5. května, drohá věta 23. června, bojim se Vám odpovědět, protože si po prázdninách přečto Vašo repliko...No, komáre toť máme jak pěstě, ale čas od časo je nám postřékaji jakémse sajrajtem, tak nás zas tak moc nezlobijó. Ale poslóchéte, nechcete přestat s tó Vašó pseudohanáčtěnó ? Já dež čto VÓBEC, tož se mně dělaji pochéře v očeskách. A dež mám pochéře, bévám hrozně zuřevé. A na divadlo se nezeptáte ?

tož jak stréco?

(Anéša, 23. 6. 2009 15:49)

Stréco, tož jak se majó, že tade vóbec neplkajó? Só o vás na dědině take tak vepaseni komáře tajak o nás v Břochotíně?

tož...

(Petr, 5. 5. 2009 20:43)

...bať, mužete si přejit. Aspoň Vás poznám osobně. Véloha bode hneď co si maturanti veznó zpátky to táblo.

Stréco, só tade?

(Anéša z Břochotína, 5. 5. 2009 14:27)

Haló stréco, tož včelka tade bode ož kled a mužem splknót.Majó v krámě ten Hanácké slovníček a novó véloho?

Ano...

(Blani, 31. 3. 2009 8:43)

je to dobré se takhle vyblinkat veřejně a souhlasím i s ostatními řádky, teda krom toho piva, to jsem nepila...

Rejžo...

(Linďa, 30. 3. 2009 23:58)

...nemysli si, ono nás to hřálo fšecky, akorát to pivo měli nějak moc hustý, málem jsem ho po půlce představení pustil mezi lidi... Jo, asi umělci jsme, aspoň v tom smyslu, že jestli upřímně (to je ale slovo, co, pane Grossi ?)pobavíme 50 lidí na dědině, a znudíme pár porotců kdesi, pak cennější je to první. Šak se Šípákama to bylo stejný. Proto jsem řekl, že mě můžou být nějaké soutěže celkem ukradený. Pavel si ze mě dělá prču, že jsem ten kontaktní "herec", který potřebuje ty řady diváků, aby jim mohl rozdat i to, co se nenaučil. Je to ale tak. Bez diváků nemusíme hrát. Mám ještě jeden postřeh od divačky z Uničova, která mi řekla, že jestli jí a manželovi neřeknu, kde a kdy a co hrajeme, tak jsem je zradil. Byli na nás v Litovli, prej (ale to jsem je neviděl) v Kojetíně a i v tom Šumvaldě. Tam seděli v první řadě. Byli třeba nadšeni Zdenkovou hrou Kaleidoskop, i když to byl takový úlet bokem. No a co se týká té poroty, jarda Hlavinka říká: Každá porota je dorota. Ať máte spolu vztah jaký chcete, to je pravda. Jo, a děcko se má vypiplávat. Myslím, že nervózní být nemusíš, víš, že od nás můžeš čekat všecko, ale že bychom to schválně pokazili, tak to asi ne. Na to je každej móóóc hrdej. V Šumvaldě jsem seděl celou dobu vzadu a když se mi zrovna nechtělo čůrat, pozoroval jsem cvrkot. Byl bys překvapenej, jak to herci a herky prožívali. Tož se neboj, ono to ňák dopadne i v těch Boskovicích. Jéžiš, nevím, jestli je dobrý se takhle vyblinkat veřejně....

Tož zase chvilu nehanácky...

(Ervin Camfourek, 30. 3. 2009 16:32)

...ač celoživotní domestikovaný Hanák,pocházím přece jenom od Čáslavi.Před 10 lety jsem do toho komediantskýho spolku vlezl s tím,že se bude dělat dobrý divadlo s dobrými lidmi.Jsem moc rád,že se to daří a to je pro mě osobně důležitější,než diplomy a čestná uznání.Na kojetínskou porotu se zas tak nečílím za kritická slova(od toho tam přece je),taky sem tam chválili.Jen mě mrzelo,že je zaujaly víc fórky v 1.plánu a podstatu hry skoro taktně přešli stejně tak jako herecké výkony celého souboru,které naštěstí ocenili diváci.Ceny jsou pěkné,ale když jsme teď hráli v Šumvaldu v hospodě U Blaháků,uvědomil jsem si zase,proč to vlastně děláme.Téměř plný sál reagoval skvěle na 1.i 2.plán hry a měli jste mě vidět,jak mě to vzadu za scénou za všechny na place hřálo!"Budu se smát ještě večer u televize",řekla mi paní pořadatelka."Moc se mi to líbilo,byl jsem tady u dveří,musel jsem obsluhovat,"doplnil samotný pan Blahák,který nám uvařil výborný guláš.Ale to "uznání"si taky pověsím,nemyslete si!Vždyť jsme taky trošku umělci,ne,Peťo?A vy ostatní,herci a herky,co "Už jste byli?"mi promiňte když to občas moc žeru,vypravoval jsem své druhé "dítě" do světa a to je člověk vždycky trochu nervoznější.

Fókalko...

(Petr, 29. 3. 2009 19:48)

...Ve teda omite potěšet. Jenom nevim, ešle mě akorát nechcete k nečemo veprovokovat. Jož jednó sem psal, že e dež so Hanák jak polinko, tož so furt ešče L I N D U Š K A !!! To Lendoška je hrozny a ešle to ešče jednó napišete, tož to stinohro z "Jož toť bela ?" s tém běšenim tatička, dokončim. A k temo Kojetino: Já néso nespokojené, že sem nebel veceněné nebo oceněné, já to tem, keři bele, ze srdce přejo a aji toťká znovo gratulojo. A navic já sem tam hanácke nekecal. Očiti svědci z našech řad řikale, že vitězi vehrále zaslóženě, protože předvedle divadla na hranice profesionalite. Tož sláva vitězum ! No ale te porotce beste měle vidět. Předseda celó našo hro proklimbal s frňákem v noteso a dež sem se ho nakonec zeptal ( protože sem fakticke nevěděl, na čem podle tech jejich plku sme ), ešle se jim to lébilo, vite co odpověděl ? Že nejaké slavné řekl, že oměni néni od teho, abe se lébilo !
To je možná pravda, ale furt sem se nedozvěděl, ešle teda sme eště amatéři nebo jož omělce. A vo tem zkoste popřeméšlet.
Beť fit !

Metále pro stréca

(Anéša Fókalová, Břochotín, 27. 3. 2009 14:34)

A stréc Lendoška žadné metál za to reprízo "Ož to bela?" nedostale? To je ale špatne, deť ož aji za to hezkó hanáčtěno be si nějákó to medajlo zaslóžil! Déte mo take něco!

Už tu byla?na Divadelním Kojetíně

(I.K., 25. 3. 2009 8:12)

Od premiery a repríz hry "Už tu byla?"uplynulo několik měsíců,ale hra si žije vlastním životem i mimo rodnou litovelskou sokolovnu.20.3.2009 se s ní litovelští ochotníci zúčastnili 17.ročníku přehlídky amatérských divadelních souborů DIVADELNÍ KOJETÍN 2009.Přstože prioritou souboru není soutěžení a sbírání cen,jistě potěšilo,že odborná porota ocenila individuálně hned dvěma Čestnými uznáními - PAVLA SOLDÁNA za roli Dalibora a MICHALA SCHMALZE za autorský přínos.Hrozny na vinici špičkového amatérského divadelnictví visí už tak vysoko,že u některých souborů byla hranice mezi amatéry a profesionály zcela smazána,takže je dobře,že se v této konkurenci litovelský soubor neztratil a dva ze sladkých hroznů ochutnal stejně tak,jako před třemi lety s inscenací RYCHLÉ ŠÍPY.Ještě víc chutnal příznivý ohlas diváků,kteří se ve zcela "nedivadelním"čase (pátek 16.00)vešli do kojetínské sokolovny víc než pohodlně a ocenili tak jeden z nejlepších výkonů,jaký se litovelským ochotníkům v poslední době povedl.

Jak se...

(Petr, 18. 3. 2009 21:27)

...Vám to lébilo ? Tetinko, sakra, aji dež so Hanák, tož so pořáď Linduška. A jináč - Zdenek Brané to chce dělat 4x - 5x do roka, ale to fakt nende, to bech se mosel opsat. (Anéšo, všimla ste si, že on ta sviňa neměl žádné přispěvek ? Ovědomil sem si to až doma. A přetem má takové archiv staréch tatinkovéch básniček...!) Bode to ešče jednó na podzem a meze tém možná jednó na Hanáckéch Benátkách. Z Ambasáde Vás pozdravoje Petr.

Ôž !

(Anéša Fókalová, Břochotín, 17. 3. 2009 21:10)

Osnácté březen je tade, tož ôž jedô splknót strycu Lenduško!Šturmem na Benátke, na to ambasádo!

Tož pěkně děkojo

(Petr, 1. 3. 2009 17:28)

Milé pantáto Francko, tož vám teda pěkně děkojo. A né jenom za to maló véstraho, že bech mohl dostat přes pazóre, če přes prdel, ale aji za to krásnó hanáčtěno. Akorát mistama nehanáckó. Ale to nevadi. Šak Ve se ešče vepipláte. Japak je v Přékazich ? Bel sem tam v soboto a nikde ani ževáčka. Tož v rámco zdokonalováni se v rodné řeče, zkoste toť zepsat na pár řádku, co je o Vás novyho. O nás bode 18. března nové pořad Hanácké ambasáde, tož se přejeďte kóknót, šak si mužem splknót, né ?

o Franckovi

(Francek Stróhalu, Přékaze, 18. 2. 2009 19:54)

Oni só ale štrychař strécu Linduško, jak debe bel vepil celó hospodo! To só včel same Darinke a Majdalénke, to ja, robe só te všecke po jedné lóce paseny, stary, mlady, všecke jeden čert, be je jeden namigal, na Francke a Pepke ale nenadávéte, slyšet to stréc Trófalu nebo Moselu, pantáta Konečnéch nebo staré Stróhal,to be se oščuřovali nebo be jich praščele železem vod pece, že be měli celó roko zamodraló!

výloha, nástěnka a vůbec...

(Petr, 17. 2. 2009 22:23)

Jéžišmarja, já nésu žádné aranžér ! A ty vločky só krásny ! Když jsem měl kdysi na to, abych si pravidelně platil aranžérku, která mi tam plácala uplně to samy, nikdo ani necekl, ale jak su nucené si to dělat sám, tož je plno řeči. A na nástěnku si dávaji inzeráty lidi ! Aspoň vidite, jaké je o všecko zájem. Až bude čas divadla, bude informace o divadle. Plagáty visijó dycky měsic předem. Takže teď to bude asi tak v záři. Jo - ale já nemám žákajdu, pani učitelky. Co s tím ? Možná by se mohl udělat takové vyzkum (když nemáte co na prácu inyho), kolik je v Litovli novéch lidi. Dofčilka to byli Pepici, Františci a Mařenky. A éhle ! Po vynálezu Internetu pišó samy Madlenky, Darinky, Mandarinky (to je aji vtipny). Proboha proč tak anonymně ? Copak toto je fórum, kde se neco musi řešit ? NE-E !!! Tady byste se měli pobavit a né si nadávat ! Sakra ! Sténě su ale rád, že sem pišete aspoň Vy. Ty stránky só pak hezky využity a nésó tak uplně nadarmo.

návštěvnost

(Darinka a Mandarinka, 12. 2. 2009 20:41)

Tož,kdyby Petr trošku předělal výlohu a místo kvantitavně předimenzovaného nakumulování nálepek ve tvaru sněhové vločky či nějakého takového podobného zimního sajrajtu namontoval do výlohy informace s aktuálním programem a novinkami o divadle, to by byla teprve návštěvnost! Dnes jsme byly Petrovi oznámkovat výlohu, dostal takovou pěknou trojku a velké minus za poloprázdnou nástěnku na boku u schodiště s několika vyvěšenými inzeráty o kocourcích mourcích a výměnách bytů, divadlo nikde!!!!!! Petře, příští týden jsme u tebe zase a jak nebude ve výloze nic o divadle, nekoupíme si u tebe už ani leporelo!

tak jo

(Petr, 9. 2. 2009 22:31)

Tož, Madlenko, to je výzva. Ale kopírku OPRAVDU nekoupím, neboť na ňu nemám. Pozvánky na divadla jsou ty plakáty, které u mě visívají vždycky nejmíň měsíc před premiérou, a které bývávají i na plakátovacích místech. Sám je rozdávám i u různých kolegů obchodníků. ale málokde je vidívám vylepené. Pravdou je, že pozvánky jsme zatím nikdy netiskli - Bože, co ještě máme dělat ? - no tak to můžem zkusit. Jinak si myslím, že právě Vy jste ale častou návštěvnicí Sokolovny a taky si myslím, že chcete poctivě pomoci aspoń radou. Jste hodná. Tak první pozvánku posílám právě Vám na ten říjen a dřív třeba na březen do Kojetína a na duben do Boskovic a na květen do Těšetic. Data Vám řeknu až je budu znát přesně, jóóó ? Tož toli já na to jako svazák... hrome, jak víte, že jsem byl svazák ?