Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budeme rádi, pokud nám níže napíšete Váš názor na naše představení. Vážíme si kritiky pozitivní i negativní. Oceníme i Vaše náměty a nabídky na spolupráci. Vložit komentář můžete i ke každému příspěvku na našich stránkách.

     Váši ochotníci

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

návštěvnost

(Madlenka, 9. 2. 2009 15:57)

Kdyby takhle Petr začal ve svém knižním kiosku OPRAVDU kopírovat a sem tam někomu přihodil i pozvánku do divadla, tož be to tam belo tajak v óle! Petře, co ty na to jako svazák?

Milý Járo

(Petr, 4. 2. 2009 20:44)

...jsi nesmírně laskav, ale musím Ti říct, že nebýt toho, že ty vlky, kojoty a jiné krvelačné šelmy mnohdy supluju, tak mám pocit, že úderem 17.00 hodiny naše osada upadá do kómatu. Výjimka jsou Cimrmani, na kterých jsem v pondělí byl a božuhel mě vůbec nenadchli. Ale bylo beznadějně narváno (nesrovnávám je s náma !!!) a jejich výkon byl zcela nehodný jejich renomé. I když - oproti jiným svým hrám, které neustále omílají, tuto ještě zvládli ve svěžím duchu - relativně. Ale mám pocit, že z nás dělali blbce. Aspoň tedy mně se nemusí dobrý vtip vysvětlovat pětkrát (viz Mistr Jan Hus). A dost, už zase si stěžuju !

pohádka

(jára, 4. 2. 2009 15:43)

Petře, divadlo je vždycky super, fakt nemá chybu a věřím, že i do budoucna tomu tak bude. Návštěvnost jakou zde uvádíte, je myslím v rámci naší střediskové vesničky, kde se po nocích prohánějí vlci, kojoti a jiné krvelačné šelmy, parádní!

přání

(Petr Linduška, 31. 12. 2008 11:09)

Všem, kteří nesedí doma u televize a něco dělají i pro druhé, všem komediantům a clownům, kteří mají něco, co rozdávají plnými hrstmi, všem vztekajícím se režisérům, rozmarným subretám, hereckým nemehlům i těžce elegantním hráčům z voleje, starým i mladým, nadějným i beznadějným - zkrátka těm, co jsou na příjmu, přeji, aby ten letošní rok 2008 byl o mnoho blbější a pitomější, než ten nadcházející.
Jo - a buďte sami sebou ! (citace)

Ještě k pohádce

(Petr Linduška, 16. 12. 2008 22:13)

Jsme teď někteří v dobrém rozpoložení z poctivě provedené práce na Michalově hře i na pohádce Princezna a drak. Mám dojem, že kvalita jde pořád mírně nahoru, aspoň podle vyjádření některých diváků, ale i kolegů komediantů. Dokazuje to nakonec i výborné účinkování v Princezně a drakovi na zájezdu ve Zbýšově. Za toto představení v trochu bojových podmínkách patří velký dík všem účinkujícím a také klukům technikům, protože jsme zase předvedli, jak uplést bič z ničeho. Den před tím na Sokolovně se nefalšovaně bavilo 220 dětí z litovelských škol. Když ale spočítám návštěvnost litoveláků na našich posledních dvou hrách, vychází mi přibližné číslo 1100 za 8 představení. To je asi 137 lidí na jeden večer. Nemohu si stěžovat, ale když si vzpomenu na doby minulé, tak tento průměr činil více než 190. A jen tak z legrace uvedu statistiku na Rychlých šípech: 12 x asi 200 lidí + skoro 400 na Záložně, to je cca 2800 diváků, což je průměr 215 člověků. Je to jen statistika, ale jako taková asi o lecčem vypovídá. Předeslal jsem, že kvalita se zvyšuje. To víme my, kteří to divadlo provozujeme. Ví to těch několik stálých a věrných diváků. Ale je spousta takových, kteří v Litovli ještě nikdy na nás nebyli. Nemají a) chuť, b) čas, c) peníze na vstupné d)netuší, že se něco děje, protože přes město nechodí, na plakáty se nedívají, nemají kabelovku a neposlouchají litovelský rozhlas a nečtou Litovelské noviny. Tito většinou se ptají, kdy jako budeme zase hrát, že to nestihli. Nevím, jestli je někdo vytíženější než náš starosta MVDr. Grézl, ale on s paní manželkou nechybí na žádném našem kousku. Myslíte, že je to tím, že čte Litovelky ? Ne, on na nás jde, protože chce. To je to.
Teď to vypadá, že tady brečím na nepravém hrobě. Snad. Ale jestli se brzo něco nestane, budou občané (nejen Litovle !!!) jenom chodícími strojky na vydělávání a odevzdávání peněz s obličeji bledými od svých televizorů, bez fantazie a chuti pobavit se na umění nebo i nemotornosti svých o něco šťastnějších spoluobčanů.
Za tento příspěvek mi, kolegové, prosím, odpusťte, asi sem nepatří.

Už tu byla!

(Michal Schmalz, 16. 12. 2008 14:10)

Název je tentokrát bez otazníku,protože to už máme za sebou - tedy alespoň v Litovli(teď nás čeká trocha ježdění po přehlídkách).Musím poděkovat všem,kteří se toho zúčastnili,hercům,kteří měli se mnou často svatou trpělivost(a to i ti,kteří se nakonec na prknech ani na plakátech neobjevili),Radkovi i Petrovi za skvělý zvuk i světla,Burešům za realizaci mých scénických výmyslů,našim tolik potřebným nápovědům,kterým hezky a kamarádsky říkáme Jasoň a Drsoň(pánové Soldán a Gotfried),loučících se tímto s námi.Patří jim dík za všechny naše vyřčená slova,která by často bez nich nezazněla - a to téměř ve všech uvedených hrách.Jak už jsem dříve napsal - hra vznikala komplikovaně a každý z nás měl nejeden důvod to vzdát a neudělal to.Děkuji též oběma "záznamníkům",díky jejich kamerám se budeme moci všichni na dvd vrátit k této hře kdy si jen vzpomeneme.A HLAVNĚ:děkuji našim divákům za vřelé přijetí a za milé ohlasy,které k nám doléhají stále a pohání nás k další aktivitě.Přál bych všem,aby někdy zažili ten pocit,když postavy a příběh Vámi smyšlený najednou ožívá a dokonce to i někoho baví!A že mohlo přijít víc lidí?Mohlo.Ale taky míň!

Už tu byla ?

(Petr Linduška, 30. 11. 2008 19:02)

Tak už tu byla. Neskromně myslím, že to nakonec dopadlo nadmíru dobře, né ? Rejžo, gratuluju Ti, žes vytrval i s těmi nervy.

ZARABAJTE KLIKANIM NA INTERNETE!!

(Petra, 28. 11. 2008 9:00)

NAOZAJ TO FUNGUJE!! POZRITE WWW.GIGA.ESTRANKY.CZ NEVAHAJTE!!!!

Gratulace

(Linďa, 29. 10. 2008 22:40)

Tak mě spoluochotníci předběhli. Nu což, ale i já se připojuji k nekonečné frontě fanynek jako Tvůj fanoušek, abych Ti poblahopřál, že ses dožil ve zdraví těchto hektických dnů. Je pravda, že jsi inspirací pro nás všechny a Tvé vidění divadla je na Litovel opravdu nevšední. Jo, a je s Tebou sranda. Tož vitaj v druhé pětince života a tvoř !

Pavel 30!

(Spoluochotníci, 27. 10. 2008 11:12)

S nenápadností a skromnosti sobě vlastní se zařadil mezi třicátníky předseda našeho ochotnického spolku Pavel Soldán.Bez tohoto herce,režisera,dramaturga,muzikanta,tvůrce těchto stránek a kamaráda s nímž je příjemné posedět po zkoušce v hospodě,by se těžko uskutečnila většina počinů našeho souboru,přestože má náročnou práci po celé vlasti české a bydliště v Brně.Na publicitu tohoto typu a důraz na vlastní osobu si jistě nepotrpí,ale i tak mu všichni přejeme kromě zdraví i dostatek energie a invence tolik potřebných ingrediencí pro práci v ochotnickém divadle.VŠECHNO NEJLEPŠÍ,PAVLE!!!

Princezna a drak

(Michal, 24. 10. 2008 15:24)

Přiznám se,že jsem nevěděl,že Josef Lada psal pohádky,myslel jsem,že je jen ztvárňoval na plátně svým nevšedním viděním všedního.To jak se jeho pohádky ujal napřed pan Königsmark s výtečným Hapkou a následně Peťa Linduška s celým ansámblem je ovšem bevšední rovněž.Toto dílko chce nadhled a taky,že ho většinou mělo.Nerad vyzvedávám jednolivé herecké výkony,ale potěšila mě nastupující ochotnická generace,škoda,že nám mladé talenty skoro vždycky upláchnou do světa.Hapkovy písničky jsou samonosné,takže za doprovodu nepostradatelného Pavla Soldána ustály i občasné intonační nejasnosti.Pan principál Linďa to celé spískal,nakreslil(krásné kulisy!),narežíroval,zahrál si a pronadával se( docházka na zkoušky)k velmi milému dílku,které potěší hlavně v těch dobách,kdy jsme nuceni poslouchat denně úplně jiné pohádky bez děje a bez konce.Díky

Poděkování

(Petr Linduška, 12. 10. 2008 23:53)

Vážení, chci tady poděkovat všem, kdož se podíleli na naší pohádce Princezna a drak - ať už jako herci, tak i jinak. Pavel Soldán skvěle improvizoval na klavír a kluci osvětlovali a zvučili co se do nás vešlo. Ne vždy všechno vyšlo, ale to je život. Ono kdyby to bylo dokonalé, asi by to nebylo moc ke koukání. Naši příznivci se ale (podle vyjádření některých z nich) dobře bavili a to je pro nás a hlavně pro mě to nejlepší hodnocení. Nalévá to zase trochu optimismu do žil. Všem ještě jednou děkuji a snad zase u divadla nashle ! Petr.

z novin o frontě

(Daniela Králíková, 11. 10. 2008 22:37)

aneb jak to vypadalo před sokolovňou..
Minule jsem tady stála a šíleně mě pak bolela
záda, tak jsem si vzala tohle,“ zavrtí se Daniela Králíková, dáma středního věku, na své robustní kovové židli. „Nic menšího jsem doma nenašla,“ směje se. „Ale do auta se to vešlo, tak co. Přijela jsem z Brna,“ dodává. Litovelský soubor zná téměř od dětství a repliky ji napadají pořád. „Dělám instruktorku kojeneckého plavání. Takže se mi vzpomínky na litovelský theáter nevyhnou ani v práci.

Co o nás napsali v novinách

(béda, 11. 10. 2008 22:19)

.......
Před divadlem bývá několikasethlavá fronta v den předprodeje každý měsíc, premiéra nepremiéra. Žádný jiný divadelní soubor nefunguje tak úspěšně, žádný jiný divadelní soubor – složený výhradně z neherců – nemá každé představení vyprodané, žádný jiný divadelní soubor nikdy nederniéroval žádnou svou inscenaci a žádnému jinému se nepoštěstilo, že by hlášky z jeho inscenací spatra citovaly celé generace příznivců. Litovel je unikát. V Česku určitě. A možná i na světě. A to všechno díky mistru režisérovi ing. Pavlu Soldánovi, budiž mu věčná sláva! Vydrž Pavle, vydrž!

Pozdrav

(Honza Valušek, 20. 6. 2008 14:12)

Zdravím všechny své bývalé kolegy herce. Tyhle stránky mě fakt moc potěšily... a doslova jsem zatlačil slzu. Všem vám stračmě móóóóc držím palce při dalších inscenacích. Zkoumal jsem ukázky z Filipa, bohužel mi to nevišlo ani na jedno představení. Podle toho co jsme viděl, jsem asi o dost přišel! Poprosím asi Pavlínu nebo Simču Vičarovou o DVD, zajímá mě to čím dál víc. Ještě jednou všechny zdravím, mějte se !!!

Asterix a Obelix

(Dana, 20. 4. 2008 0:17)

Krátce, bylo to super, super! Moc se nám to líbilo a děkujeme za pěkný páteční večer, jsme rádi, že jste a že vás divadlo tolik baví, chodíme na vaše představení pravidelně.

Filip

(Péťa, 26. 3. 2008 23:28)

Viděl jsem asi všecka litovelská ochotnická divadla a říkám, že laťka je nastavena hodně vysoko. Nezkazte si to, já a moji přátelé z Uničova a Ostravy se těšíme na další.

jak je důležité mít Filipa

(LOrek Vladimír a Hana, 16. 3. 2008 17:56)

Strávili jsme příjemný večer a skláníme se před místními divadelníky.V budoucnu si Vás nenecháme ujít,jste opravdu skvělí.Jen tak dál a držíme palce.Těšíme se na Vás.

...

(Gvendolína a Blani, 21. 2. 2008 11:13)

Ahoj! Tak tedy začnu já. Toto je historicky první příspěvek tohoto webu! Je mi zima a čekám na přednášku a těšim se na Filipa! Tak zdar a sílu...